Baśniowe Bieszczady

Turystyka

Bieszczady stanowią grupę niewysokich pasm górzystych umiejscowionych w Karpatach Wschodnich. To bajeczne miejsce charakteryzujące się bogatym klimatem, niespotykaną w innych miejscach Polski fauną i rośliną oraz nietypowym kształtem rzek i szczytów. Aczkolwiek sa to topowe góry w Polsce szczytów, to mimo wszystko piesze podróże w Bieszczadach sprawiają turystom mnóstwo przyjemności.
bieszczady w deszczudroga do bieszczad
Szlaki turystyczne wizytowane w dowolnej porze roku a przyleganie z parkami narodowymi zlokalizowanymi na terenie Ukrainy i Słowacji umilą przebywanie w górach.
panorama

Urok Doliny Sanu jest jak magnes

Jednym z piękniejszych miejsc umiejscowionych w zakresie pasma górskiego północnych Bieszczadów jest PK – Park Krajobrazowy Doliny Sanu. Stanowi obwolutę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Osobliwy klimat parku ustanawiają stare lasy buczynowe, które stanowią ostoje dla dużych ssaków. Lokalizacja zapewnia wiele atrakcji. Imprezy integracyjne w górach dla świeżo przybyłych, piękne ścieżki przyrodnicze, niebanalne ukształtowanie powierzchni oraz olbrzymia bioróżnorodność powodują, że turyści z chęcią powracają do Doliny Sanu. Wizyta w Parku wiąże się nie jedno z oglądaniem jego szaty roślinnej, ale także obcowaniem w specjalnym Obrębie rezerwacie ptaków. Mnogość siedlisk nader wyjątkowych ptaków jest na tym terenie szczególnie kluczowe.
szczyty

Znakomite miejsce na czas wolny

Na terenie Parku Doliny Sanu jest zaledwie kilka wiosek i osad.
Zamiejscowi zatrzymują się w gospodarstwach turystycznych oraz ośrodkach wypoczynkowych, które dają im szansę bytowania pośród zbiorowisk leśnych.
Jedną z bardziej interesujących propozycji odpoczynku dostarcza zielonapolana.com.pl imprezy integracyjne Dom Wczasowy Zielona Polana umiejscowiony w malowniczej okolicy u wrót Bieszczad zapewnia relaks dla całej rodziny, osób starszych czy szkół.
Mogą oni liczyć na wiele atrakcji turystycznych, wśród których znajdują się imprezy integracyjne, przyrodnicza edukacja, wspólne piesze wycieczki czy spływy kajakowe. Lokalizacja jest cicha i kojąca i przepiękna. Bieszczady są idealnym miejscem do odpoczynku. Nie są zapchane turystami jak inne tereny górskie w Polsce a charakterystyczne oraz nieczęsto spotykane w Polsce rośliny i zwierzyna dodatkowo urozmaicają obecność w tej części kraju. Te pasma górskie są świetnym lekarstwem na zmęczenie oraz napięcie nerwowe. Przyjezdni otrzymują nowe pokłady siły i optymizmu.