Arkusze korkowe – niezwykłe właściwości i szerokie zastosowanie

Budownictwo

Korek to naturalny surowiec, który powstaje z kory dębu korkowego – długowiecznego drzewa zasiedlającego tereny basenu Morza Śródziemnego. Jego specyficzna budowa komórkowa sprawia, że korek jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku. Ale co wyróżnia korek wśród innych tego typu produktów? Otóż jest on w 100% wytwarzany przez naturę, a więc do jego produkcji nie używa się żadnych środków chemicznych, co stawia go na pierwszym miejscu wśród najzdrowszych produktów wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu i życiu codziennym.
korkplatten

Arkusze korkowe – zastosowanie

Produkty korkowe mają różną postać i szerokie zastosowanie. Najbardziej uniwersalne są różnej grubości arkusze korkowe, które wykorzystuje się między innymi w:

  • przemyśle budowlanym – jako korek ścienny lub podłogowy służący do izolacji termicznej i akustycznej pomieszczeń, oraz do zabezpieczania budynków przed niepożądanymi drganiami i wibracjami,
  • architekturze wnętrz – stosowany do dekoracji ścian i wykańczaniu podłóg,
  • branży reklamowej – jako materiał, z którego produkuje się tablice korkowe czy gadżety reklamowe,
  • wędkarstwie – do produkcji spławików, uchwytów do wędek i bojek,
  • przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym – jako surowiec do wyrobu uszczelek, oraz materiał wibroizolacyjny do produkcji maszyn,
  • stolarstwie – do wyrobu oklein meblowych i wysokiej jakości tkanin.

korkplatten-1mm

Dlaczego warto wybrać arkusze korkowe?

Korek to materiał o wielu zaletach. Najważniejszą z nich jest jego zdolność do izolacji cieplnej i akustycznej pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu korka ograniczymy wydatki na ogrzewanie mieszkań oraz zabezpieczymy je przed uciążliwymi dźwiękami, dobiegającymi z zewnątrz. Korek bowiem ma zdolność pochłaniania do 70% dźwięków w szerokim zakresie częstotliwości.
Arkusze korkowe zastosowane na ścianach czy podłogach stabilizują wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu unikniemy tworzeniu się grzyba i rozwoju pleśni, a przy tym uzyskamy właściwy mikroklimat w naszych domach.
Korek ścienny czy podłogowy to również idealny materiał dla alergików. Wykonany z naturalnego surowca, jest materiałem całkowicie antyalergicznym. Jego miękkość, sprężystość, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania sprawia, że doskonale sprawdzi się w pokojach dziecięcych.
Arkusze korkowe w formie płyt dostępne są w sprzedaży stacjonarnej i internetowej, np. na stronie https://korkrollen.de/korkplatten/26-korkplatten-1mm.html. Ogromny zakres zastosowania tego produktu sprawia, że możemy wykorzystać go w niemal każdej dziedzinie naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *