Akcesoria wykonane z korka do biura a także dla całej rodziny

Przemysł

Korek może być swoistym wytworem zdobywanym z drzew. Jest to produkt całkowicie naturalny, który pozyskiwany jest bez żadnej szkody dla samego drzewa. Drzewostany Quercus suber występują głównie w sąsiedztwie basenu Morza Śródziemnego ponadto są drzewostanami nie gubiącymi liści a żyją nawet kilkaset lat.

kolorowy kork
Korek z każdego drzewa uzyskuje się co 9-10 lat, tylko w określonych okresach, kiedy epiderma najszybciej przyrasta. Korę zbierają eksperci, a operacje te realizowane są tylko z pomocą rąk. Korek miał zastosowanie nawet wiele wieków temu. Stosowano go przy łowieniu ryb lub ww wytwarzaniu obuwia. Obecnie stosowany jest w kilku gałęziach przemysłu. Głównie użytkuje się go w formie półproduktu izolacyjnego, lecz też jako element dekoracyjny budynków. Na skutek niezrównanych właściwości, używany może być też do produkowania różnych materiałów do biura i domów.
wandakork

Korek naturalny o specyficznych właściwościach

Korek jest materiałem, który posiada ciąg specyficznych atrybutów, jakich żadna technologia nie będzie mogła wykształcić w zastępczych artykułach. Fellem budują komórki, jakie zawierają powietrze. Dzięki temu może być lekki przez to nie staje się mokry, co sprawia, że jest produktem dobrze izolującym. Korek nie ulega reakcjom chemicznym, co powoduje brak przepuszczalności oraz wytrzymałość. W wyniku tego przy permanentnym naporze tkanka wraca do pierwotnej postaci bez jakichkolwiek deformacji. Na powierzchni nie kumulują się żadne jony ujemne. Dzięki temu nie występuje gromadzenie jak i pochłanianie drobin. Ta właściwość korka powoduje, że jest idealnym materiałem dla chorych na alergię. Prócz tego materiał ten jest bezzapachowy, nie tworzy niebezpiecznych cząsteczek oraz nie drażni powierzchni węchowych. Przedstawiono tylko poniektóre korzystne cechy, jakie ujawnia tego rodzaju niezwykły produkt.

Nietypowe akcesoria

Fellem jest materiałem nader plastycznym i używa się go w różnorodnych dziedzinach przemysłu. Wytwarza się z niego np znakomite akcesoria w postaci galanterii bądź nieszablonowe wyroby wykorzystywane dla całej rodziny. Przez to, że bywa rozciągliwy, nie dzieli się na kawałki oraz może być bardzo solidny. Na rynku zdołamy odnaleźć niemało przedmiotów sporządzonych na jego bazie dla przykładu pod tym linkiem cork24.co.uk. Przykładowo będą to donice albo ramki na zdjęcia. Takowe wspaniałe produkty będą naturalne oraz podlegają wielokrotnemu użytkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *